| anonim_4396 a întrebat:

Cati bani se pot face din YouTube? la 100.000 abonati?

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Castigurile sunt in functie de vizualizari, iar numarul de abonati nu este neaparat un criteriu, pentru content pe un domeniu specific (IT, auto, moto, etc.) te poti baza pe abonati si inca o parte a unor pasionati, dar spre exemplu, content din domeniul muzical sau divertisment, numarul vizualizarilor pe fiecare clip poate sa fie de cateva ori mai mare ca numarul abonatilor.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai eu stiu ca se da cam 1 $ la 1.000 vizualizari pe un videoclip. Nu cred ca conteaza nr de abonati, doar daca consideri ca fiecare dintre ei da un view la un videoclip.