| ionutburlui a întrebat:

Caut de ceva timp si eu un job in strainatate,daca ma poate ajuta cineva cumva, as fi recunascator si "atent".Cer si ofer seriozitate.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Unde ai cautat, cati ani ai, ce stii sa faci, ce calificari ai, ce limba straina stii?
da si u ceva detalii

| ionutburlui explică (pentru yekto):

Am 25 de ani, sunt electrician, dar e greu sa lucrez ca electrician, asa ca orice oferta de orice fel, nu mai facem mofturi acum...eu am fost plecat in Germania si in belgia, dar unde am fost eu nu mai merge.

| VadTot a răspuns:

Trebuie sa ai un curaj foarte mare sa poti avea incredere in toti necunoscutii doar pentru a te ajutqa sa pleci afara.laughing)

| ionutburlui explică (pentru VadTot):

Am plecat de pe o zi pe alta,azi am venit din Belgia,maine plec in Germania cu unul care l-am cunoscut in autocar in timp ce ma intorceam si vreau sa zic ca nu a fost rau in nici un caz,bine nu a fost, dar oricum mult mai bine ca in Romania, daca esti tanar...go spre civilizatie, ca aici parca te intorci in timp, totul e urat fata de vest..nu mai bine!