| pavel_2891 a întrebat:

Ce acte imi trebuiesc sa inscriu o masina din bucuresti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti aici: http://www.drpciv.ro/info-portal/searchPublicInfo.do?resetForm=true, dai clic pe INMATRICULARI si se descarca un document unde ai toate actele necesare. Succes si numai bine!

| DodyD a răspuns:

Am si eu o propunere pentru cei care vizualizeaza acesta pagina.Sigur ati vrea un Iphone 4 16 Gb gratis sau 20 euro / prieten inscris pe un site gratis.Intrati pe www.appleiphone4forfree.blogspot.com si aflati cum.E CHIAR PE BUNE!

| baru a răspuns:

Sall. Intrebarea nu este completa. Depinde daca a fost, scoasa din circulatie, depinde daca a fost radiata, depinde sub ce forma sa cumparat acel autoturism. Dar, de cele mai multe ori, nu se radiaza, se da talonul, iar dupa ce noul propritar si-o inscrie pe nume, i se da si cartea masini. De regula sa ai: Cartea masini, talon, actul de vanzare cumparare, care nu este obligatoriu, dar este bine sa-l ai. In mare cam asta. Dar vei avea mult de umblat. Inclusiv la fisc. Pa!