| Tucică a întrebat:

Ce acte si cum trebuie procedat pentru inchiderea unei societati?
Ce diferenta este intre A.F, P.F si I.I?

1 răspuns:
| allex20n a răspuns:

AF este afacerea familiei, formata din membrii familiei sot sotie copii care au implinit 16 ani, rudele pana la gradul IV. pentru a primi autorizatie pentru tipul asta sunt niste conditii printre care calificare, pregatire profesionala sau experienta intr-un domeniu, cazier curat.
PF este afacerea unei persoane fzice sau PFA persoana fizica autorizata.
II intreprinderea individuala este o forma a PFA dar ca PFA poate avea personal angajat.
pentru inchiderea unei intreprinderi ai nevoie de o cerere de renuntare la autorizatie pe care o adresezi in scris autoritatiilor administratiei publice locale emitente.
mai citeste aici, poate mai gasesti ceva ce te intereseaza. http://www.avocatnet.ro/......liale.html bafta!