| InstinctPr3ciS a întrebat:

Ce afacere considerati ca este buna si care scoate profit destul de bun?
Buget : 0 - 40.000 Euro.

6 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

O aplicatie sau joc de mobil, nu stiu daca e destul 40k cel putin daca nu vii cu ideea bine gandita deja sigur nu e si in acelasi timp e riscant daca nu ai o idee de ansamblu in domeniu. altfel, fastfood, cafenea altceva nu stiu ce ar scoate bani rapid fara sa necesite o pregatire mai specifica unui domeniu

| ArthurKn a răspuns:

Agricultura e baza!

| PaulMPIC a răspuns:

Eu as merge pe ideea unei ferme sau a unei fabrici....parerea mea

| Samic423 a răspuns:

in ziua de azi TOTI sufera de patroneala, deci daca inainte erau 1-2 chioscuri acum la fiecare colt vezi asa ceva, ca la casele de pariuri 10000/oras ce-i asta? eu iti sugerez ceva nou ceva ce lipseste la tine in oras... eu stateam si ma gandeam la un restaurant sau un fastfood mai maricel dar arabesc, in care chelnerii sa multumeasca in araba etc etc cu mancarea lor traditionala si 1-2 dansatoare ar face senzatie restaurantul in oras, eventual un ceai la intrare ar face omul sa astepte bucuros cu ceiutul in mana si muzicutawinking si profitul pe masura smug

| Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v a răspuns:

Baga in agricultura. Intr-o ferma de porci de exemplu. Incepi cu 20 - 30 porci primul` an. Iti trebuie 3-4 hectare in care sa pui porumb, grau si lucerna. Porcii iarna mananca foarte bine lucerna uscata. Eu cresc anual 10 porci si fara sa am mult pamant nici macar 1 hectar nu am dar imi convine sa mai si cumpar porumb. In fiecare an purceii ii am asigurati de la proprile scroafe. Eu ti-am dat un exemplu de afacere. Oricum in Romania agricultura e forta. Poti pune si o plantatie de 2-3 hectare de tutun si mai bine. Eu pun in gradina care are cam 10 arii si crede-ma profitul e urias fata de cat investesti. Tutunul in vand pe piata in Bals dar merge vandut si de acasa 40 lei/kg.

| Rapidistu_Ionut_1994_uJ5v a răspuns:

Oamenii nu se vor oprii niciodata din mancat carne de porc si fumand tutun.