| Oarecumcecand a întrebat:

Ce afacere, CU PROFIT, poti face cu 5000 Euro buget?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| passyon22 a răspuns:

O shaormerie:dbatting eyelashescu profit uriassss

| Oarecumcecand explică (pentru passyon22):

Foarte adevarat, dar ai nevoie de un vad comercial extrem de mare...ai idee pe unde?!

| passyon22 a răspuns (pentru Oarecumcecand):

Eu de ex sunt din constanta, cunosc pe cineva care si-a deschis o shaormerie in centrul orasului si ii merge de minune! Cu primii bani incasati si-a platit salariile angajatilorhappyMai apoi s-a exstins ...Important e ca la inceput sa ai un pret bun, dupa care il poti ridica.Conteaza ff mult sa-l faci bun si sa stii sa te comporti cu clientii.

| skin1993 a răspuns:

Tin sa va dezamagesc pe amandoi, orice afacere ai incerca(si o sa imi dai dreptate doar la momentul potrivit)ai nevoie de capital ridicat, mai exact pentru siguranta ai nevoie de banii pentru un an de activitate(12xcheltuieli totale)de ce 12 luni? este perioada in care cheltuielile se amortizeaza si incepi de fapt sa castigi profit.Cauta-ti un domeniu fix si nu flexibil(fara imobiliare si porcarii de genu)Exista si exceptii de la treaba cu capitalu dar sunt extrem de rare(esti inventator si fabrici un produs al tau cu 10 lei si il vinzi la 50 de lei, cam asa ceva)Daca nu ai un plan de afacere bine conturat si mai ales detaliat nu ai sanse pe piata.Ca idee cu 5000 de euro poti investii in activele unei societati mari, care este in crestere! sau clasica banca, bagi banii si iti iei dobanda lunara! Sper ca te-am ajutat!

| Oarecumcecand explică (pentru skin1993):

Da,crud,dar real. Cert este ca am cunostinte in cam toate domeniile, cate putin ce-i drept, dar ma gandeam la un moment dat la un magazin de haine cu pret unic, un magazin de mobila sau ceva patiserie.Ce spui de asta?! Ceva sanse?

| Szeker_Eger_1984 a răspuns:

Afacerile cele mai profitabile si legale sunt afacerile online.