Întrebare recomandată | alexaymen a întrebat:

Ce afacere pot sa fac cu 5.000 de euro?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune-i in banca, facand un depozit pe termen de 1 sau 2 ani si peste 1 an, adaugi si dobanda la deposit si asa iti cresc banii, fara sa risti nimic.
In princicpiu, nu exista afacere unde epoti investii 5000 euro, banii sunt mult prea putini pentru orice afacere, iar daca ii pui la pariuri, ristis a-i pierzi pe toti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te duci pana in Germania, iei o masina de 3500, vii aici si o vinzi cu 5500-6000. Repeti cu o masina usor mai scumpa, samd. happy

Răspuns utilizator avertizat
| cyupaku a răspuns:

Fa ceea ce stii mai bine

| Yon1470 a răspuns:

Bea banii si du-te la munca!

| GabrielGL a răspuns:

Ce ai vrea sa faci calculatoare, agricultura, etk ce te ai gantit tu ce ai in minte...

| alex055 a răspuns:

Fa ceea ce iti place, gandeste-te ce iti place sa faci cel mai mult si in functie de asta...

| IonelaS12 a răspuns:

Am citit despre ceva in legatura cu afacerile. te invata cum sa iti faci propria afacere cu bani foarte putini. deci tu de gandesti la un anumit produs ceea ce nu este pe piata. ceva personalizat de tine. si faci planul acelui obiect tu acasa. si maibdeparte trebuie doar sa iei legatura cu chinezii pentru ca o sa iesi mult mai ieftin. materialele in china sunt cu mult mai eftine. deoarece fata de americani chinezii folosesc de exemplu plastic foarte subtire care se arde imediat la caldura. Pe cand americanii folosesc un plastic mult mai bine lucrat care isi pastreaza aceeasi calitata chiar si la temperaturi ridicate. dar tu pentru inceput nu ai nevoie de un produs rezistent ci de ceva ce nu sa mai vazut. cum sau inventat toate ustentilele alea de taiat merele. sau de scarpinat pe spate. sau masti de fata personalizate cu diferite animale. si la inceput faci comanda de vreo 10 produse.si le pui pe un site. dar chiar nu.mi vine acum in minte numele acelui site. si acolo iti alegi un pres incat sa iesi in profit!

| Meyourfriend1234 a răspuns:

Mai strange 1000-2000 de euro mai intai. Iti poti face firma de calculatoare sau telefoane, se cauta. Sau, mult mai bine, poti face jocuri video. Toata generatia noua este innbunita dupa jocurile video. Poti face ceva asemanator cu Minecraft si JustDance, dar cu grafica diferita si pretul mai bun. Toti vor cumpara. Bafta. Fundita?

| Cocalaru1997 a răspuns:

Daca esti in afara mai strange bani ia un loc in chirie desigur si deschide ceva(magazin, restaurant, etc) dar Traditional Romanesc sfatul meu