| Stallone a întrebat:

Ce afacere ati face cu 100.000 de euro?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea, sa cumperi vreo 10-15 hectare, sa inchiriezi sau sa cumperi daca iti mai raman bani niste tractoare, combine, etc si poti planta grau.Este o afacere destul de profitabila dupa parerea mea happy

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cartofii au randament mai bun, daca tot discutam de asta. In alta ordine de idei, o modalitate sigura e sa iei hectarele alea si sa le arendezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai dreptate, dar daca le dai spre arenda, scoti banii de investitie in 5-10 ani, sa nu mai vorbesc de profit

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Randamentul e excelent fata de un depozit bancar, riscurile mult diminuate fata de cazul in care te-ai apuca tu de agricultura, iar dupa aia 10 ani ramii cu pamintul. Nuj' de ce la noi toti viseaza sa creasca banii de 1000 de ori peste noapte. Cred ca de-aia si voteaza numa' imbecili fara nici o urma de viziune...

| KillaNoFilla a răspuns:

O afacere ce nu e in zona dar e cautata de clienti si sa poti aduce usor produs brut daca e cazul.

De exemplu: Pescarie,baie cu namol,constructii usi din fier forjat,solari cu flori,fabricare de rumegus presat, spalatorie, sala de forta, etc

Inca o data, asigurate ca nu ai concureta si se cauta.