| Vladro86473838 a întrebat:

Ce banca îmi recomandați pentru a-mi deschide un cont și de ce?

Răspuns Câştigător
| alecsawng01 a răspuns:

Depinde de necesitati. Daca ai sub 24 de ani, iti recomand Transilvania, pentru ca nu au costuri de administrare sau alte costuri. Tatal meu si alti o gramada de oameni lauda foarte mult BRD, nu stiu sincer pentru ce, eu am cont la ei si iti iau comision peste comision si costuri peste costuri, pentru orice, (avand sub 24 de ani), iar la categoria de internet banking, clar cei mai buni sunt cei de Revolut, dupa parerea mea, doar pentru simplul fapt ca e foarte rapid, fara comisioane, ai o siguranta foarte mare in faptul ca poti dezactiva oricand doresti platile contactless, swipe, retragerile de la bancomat si platile online, si iarasi ratele de schimb, poti crea conturi in euro, lei, dolari, tot ce vrei. Daca esti in strainatate, e un mare avantaj. De restul sincer nu stiu, pentru ca nu am cont, insa clar, BT e cea mai mare banca din Ro, si cred ca este si cea mai ok.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cea mai apropiata banca de tine, ca sa-ti fie usor sa faci operatiuni bancare, fara sa calatoresti.