| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Bunica mea și-a vândut casa. Si ar vrea sa isi tina banii in banca. Putem deschide un cont comun? Ati putea sa imi recomandati o banca de incredere?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate bancile sunt de incredere, eu ti-as recomanda-o pe cea care este cea mai apropiata de casa unde sta bunicia, sau de locul unde va sta ea, fiind aproape sa mearga si sa-i acceseze.
Contul se face pe numele bunicii, dar poti fii trecuta si tu, ca al doilea nume pe cont, cu putere sa faci operatiuni bancare.
Daca vrei musai o banca veche si cu renume, atunci BCR sau BRD, ar fi cele mai nimerite.

| gabicoo a răspuns:

Nutzu Kămătaru Bank!

| CIaudiu a răspuns:

Banca Transilvania sau BCR. Eu prefer BT.

| FaraTine a răspuns:

Buna! Banca Transilvania, recomand