| AllanClare a întrebat:

La ce banca imi recomandati sa imi deschid un cont in lei pentru a primi bursa? De ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

BT,ING sau BCR. N-au comision decat daca interoghezi soldul. Asta se poate evita scotand 10 lei si chitanta. Pe chitanta va scrie soldul si nu mai platesti comision. Oricum, comisionul este 30 de bani. BCR cred ca are comision de administrare cont. Celelalte n-au. Eu am de la BT si cu un leu pe luna am si Internet Banking. Pot sa vad oricand cati bani am pe cont sisa fac tranzactii cu ei.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E bine sa intrebi si pe aia care iti dau banii ce iti recomanda, nici ei nu lucreaza decat cu anumite banci.

| AleCuRaspuns a răspuns:

Iti recomand o banca mai mult cunoscuta si folosita si de alti oameni, cum ar fi Bt sau Bcr fiindca sunt mai de incredere si nu te pot pagubi.Dar trebuie sa fii deschis/a si la alte opinii.