| Bahh a întrebat:

Ce calitati si defecte trebuie sa aiba un lider?

3 răspunsuri:
| titisan70 a răspuns:

Fara defecte!

| aleally98 a răspuns:

Un lider trebuie sa fie destept, drept, bine informat,bine instruit,respectat corect,intelegator, autoritar, sociabil si comunicativ abil si capabil. Trebuie sa aiba bune maniere si trebuie sa fie capabil sa conduca grupul.Iar despre defectele unui lider nu trebuie spus nimic deoarece nimeni nu este perfect, insa nu trebuie sa fie rusinos.

| direcșănăr a răspuns:

Pai oricine are defecte, iar liderul trebuie sa invete sa si le ascunda.Cat despre calitati el trebuie sa fie obiectiv, sa stie sa se descurce in orice situatie, sa fie sociabil, sa coopereze, sa fie priceput in ceea ce face, sa fie un model de urmat pentru toti, inteligent etc