| alexandru90 a întrebat:

Am si eu 3 intrebari numai pentru fete : In functie de ce criterii va alegeti iubitii? Ce calitati trebuie sa aiba? Ce defecte acceptai voi la baieti?

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

3 in 1:Criterii exacte nu am, sunt extrem de nehotarataoh go on
Pur si simplu trebuia sa aiba acel ceva care sa imi atraga atentia.Nu stiu inca ce e acel cevathinking Poate caracterul, personalitateabig grin

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Poi cel care mă enervează cel mai tare şi care se lasă greu şi e inteligent[adică poate vorbi cu mine pe orice temă] şi care se contrazice cu mine tot timpul pe baza unor argumente concrete dar care ştie şi să mă asculte. Şi în primul rând să fie un bun prieten înainte de toate cu care pot să mă distrez... şi certa.Baiatul perfect happy

| PurpleLadybug a răspuns:

Daca fiecare fata ar avea criterii care trebuie respectate la un baiat va dati seama cat de greu v'ati gasi si voi prietene? Fiecare fata si fiecare baiat se "muleaza" dupa caracterul celuilalt. Sa fie amuzant...sa se faca placut, sa nu fie badaran sau mitocan, sa stie sa se poarte cu o fata. Nu trebuie buchete cu sute de flori sau zeci de cadouri. O fata ce iubeste un baiat se multumeste cu simplul fapt ca il are. Bine, cate o atentie nu ar strica, dar nu trebuie sa fie ceruta. Daca calitatile intrec defectele, fetele nu se vor lasa suparate de defecte (asta cu conditia sa nu le inselilaughing, minti, etc.)

take carepeace sign

| Adya20 a răspuns:

Majoritatea fetelor se uita la aspectul fizic, nu toate dar majoritatea.De fapt. cel mai mult conteaza la un baiat comportamentul lui, sufletul, sinceritatea este apreciata foarte mult! Calitati.hm.cu totii avem calitati, o calitate care nu se gaseste pe toate drumurile as spune sufletul.sunt baieti cu un suflet de aur.Eu personal cand ma implic intr-o relatie niciodata nu incerc sa-mi schimb partenerul, il accept asa cum este el, cu defecte si calitati, dar mai ales defecte! Nimeni nu-i perfectbig grin

| yanny`s a răspuns:

Pai sa fie inalt in primul rand si sa arate cat de cat bine[ asta conteaza mai putin daca ma gandesc bine] calitati si defecte avem cu totii.important e sa stie sa fie intelegator si sa te respecte pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ar vrea el sa fi
:*

| Alina_9354 a răspuns:

Nu imi aleg baietii dupa criterii, pur si simplu sa-mi placa cum arata, cum se comporta, daca are ceva in creier si cam atat! Defecte are orice om, iar cele care pot fi iertate sunt cele de genu: putina gelozie, comportament de copil si nu mai stiu, parerea meabig grin

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

1. Conteaza si aspectul fizic, dar uneori unu urat cu simt si simpatic poate lua locul unuia super frumos dar badaran. Sa fie respectuos, sa aiba simt, sa stie sa vorbeasca serios, sa fie in acelasi timp si cel mai bun prieten. Sa nu fie laudaros si ingamfat.

2. Cele mentionate mai sus sunt in acelasi timp si calitati.

3. Incapatanarea.

| mrrry a răspuns:

Poi la inceput sa fie draguthappy si sa imi arate ca ma place mult:X.
Calitati: sa ma respecte si sa respecte si relatia noastra, sa fie atent si apoi mai vn d la sinehappy.
Defecte acceptate nu imi vn acum in mintehappy.
:*

| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
E prima intrebare de acest fel la care raspund, dar sa zicem ca eu mi-as alege barbatul perfect dupa urmatoarele criterii:
- sa fie frumos, pentru ca in general, oamenii se indragostesc "la prima vedere" de fizicul persoanei respective si dupa aceea il analizeaza pe deplin.
- sa fie inteligent si istet : aici nu ma refer ca vreau sa fie tocilarul nr. 1, dar sa-l duca mintea.
- sa fie altruist, sincer, fidel si intelegator : vreau sa-mi fie alaturi barbatul care se tine de promisiune, care nu ma minte, care nu ma inseala si care sa ma inteleaga intotdeauna.
- sa fie filantrop, amuzant si increzator : vreau ca sa-mi demonstreze ca si el ajuta oamenii la fel de mult cum o fac si eu, sa fie la fel de distractiv, dar sa nu aibe un amuzament sarcastic, pentru ca o da in mistocarie si nu suport lucrul asta si sa fie sigur pe el in orice situatie.
- sa fie autoritar, dar intr-o masura normala, nu sa devina prea dur si arogant.
- sa-i placa motocicletele, masinile, fotbalul, calatoriile, plimbarile, distractia, relaxarea si dragostea;
- sa fie respectuos, fermecator si delicat.
Si cred ca acum am terminat. Oricum, cred ca ar fi mult mai multe criterii pentru ca eu sunt pretentioasa si foarte severa in ceea ce priveste categoria barbatilor.
Daca este asa cum vreau, este cel potrivit, daca nu este, asta e si daca nu-l gasesc, soarta.
Probabil ca defectele pe care le-as accepta nu le pot descoperi acum, poate atunci cand o sa fiu cu el.
Bye!`:*

| Kry_9749 a răspuns:

Pai in primul rand, o fata calumea, nu se uita prima data la infatisare, ci se uita in sufletul baiatuluiwinking, o fata calumea cere sa fie iubita, nu sa arate neaparat bine partenerul ei, o data ce fata il iubeste pe baiat, ii accepta orice defect big grin

| multimoak a răspuns:

Noi nu mergem pe strada si ne uitam la ei apoi ne dam cu parerea: aha, da, mda, interesant, woaw! \dancing Ala-i alesu! rolling on the floor Nu facem nici un concurs pentru Mister Sweetheart.
Daca imi iubesc partenerul accept orice calitate si orice defect, pentru ca prin iubire accepti persoana asa cum e ea. Cel putin asa gandesc eu... Nu stiu celelalte smug

| adellyna a răspuns:

La inceput tot omul se uita la aspectul fizic laughing daaaaar degeaba este frumos, si nu ai ce discuta cu el happy
1. ma uit la fizicul lui
2. comportamentul
Si multe altele. dar as vrea sa am ce vorbi cu acel baiat. sa fim deschisi. Sa imi fie alaturi si la bine si la greu. sa ma respecte. sa ma rasfete ( nu neaparat cadouri, bani ). Si sa fie EL atunci cand e cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Alexandra si chiar vreau sa-ti raspund la intrebarea ta. Dupa parerea mea criterile dupa care meam ales si imi voi alege un iubit este urmatoarele> sa fie destul smecer ancat sa stie sa ma vrajeasca fara cu prea multa vorbaraie, sa fie o persoana aceptabila nu frumos si sa fie nesimtit atunci cand iesi an lume sa te faca de ras antre cei din jurul nostru si sa fie o persoana care sa se stie facut respectet si sa respecte la randul sau, calitatile l-am cam scris mai sus dar meas dori sa fie romantic, si sa fie rabdator cu mine, defecte asi acepta destule aproape orce doar minciuna si anselatosirea nu i-as iertauo niciodata la nimeni orcat las iubi mai bine mi se zice an fata orcat de dueros ar fi acel adevar. din punctul meu de vedere asa meam ales mereu si imi voi alege iubitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vreau sa-ti raspund si eu la antrebarile tale. iubutul meu trebuie sa se stie facut respectat si sa respecte la randul sau, sa se faca placut, sa stie sa se comporte civlizat sa nu te faca de ras antre cei din jur, sa fie romantic cat de cat si sa fie mereu sincer de oare ce minciuna si anselatosirea nu as iertao nici o data mai bine mi se spune adevarul an fata cat de dureros ar fi acel adevaran rest aproape toate defectele leas trece cu vederea.asta sunt eu si asa voi fi mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine un posibil viitor prieten are minte si sa ma inteleaga :d

| Erikameaun a răspuns:

Eu sincer dupa frumusetea lor...eu insa caracterul...