| anonim_4396 a întrebat:

Ce calitati trebuie sa aiba o sotie?

Răspuns Câştigător
| Darry a răspuns:

GOSPODINA - in casa,
DOAMNA - pe strada,
... - in pat.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa-si iubeasca si sa-si respecte sotul. Restul vin din asta sau sunt neglijabile.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

...vezi ce i-am rasp celei de intreba de amanta, plus dorinta de a fi mereu cu.,+sa vrea copii cu el, sa fie indragostita, sa-l aprecieze =,+,+, ...Psiho

| DenissaDeea a răspuns:

Pai eu cred ca calitatile sotiilor difera forte mult de la una la alta datorita faptului ca nu santem facutii toti la fel! o sotie se spune ca ar trebui sa aiba toate calitatile dar in general sunt cu adevarat care au toate calitatile si altele mai putin (mai bune sau mai rele calitati )dar eu cred ca o sotie are o calitate mai rara 'sufletul"si sasi indeplineasca rolul de sotie.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sa te iubeasca si sa-ti fie alaturi in toate momentele.restul sunt lucruri banale...

cristian
| cristian a răspuns:

Sa spele, sa calce, sa coase sosete, sa faca mancare buna si sa fie devreme acasa. Poate sa fie si uratica daca vrei sa fie numai pentru tine.Pa cuvant crede-ma.

| mihalitza a răspuns:

Sa fie cea mai buna prietena a sotului ei(restul nu prea conteaza)...

| Darry a răspuns:

Xxx

| 112 a răspuns:

Sa iubeasca tot ceea ce esti tu restul e can can

| carmen_5367 a răspuns:

Aspectul fizic ....conteaza chiar daca unii spun ca nu conteaza dar impactul vizula face totul apoi sa fie gospodina devreme acasa si curva in pat happy asta vrea un barbat de la femeie!

| moni a răspuns:

Pai eu cred ca o sotie ar trebui sa fie o prietene pentru tine. sa aiba grija de tine si de copiii daca sunt[copiii] sa fie o gospodina buna, o femeie intelegatoare in toate si un sfatuitor bun.

| LittleZyzy a răspuns:

In primul rand intelegatoare, pentru ca el sa fie increzator in ea.fiecare din noi asteapta de la partener implinire si satisfactie.sotia trebuie sa fie prietena, iubita si tovarasa de viata. O sotie ideala cred ca inseamna, in esenta, functionarea la superlativ in toate domeniile casniciei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

D-na, de ce v-ati casatorit? Poate sotul cere o nevasta convenabila.