| stefstefansteff123 a întrebat:

Ce coduri Caen am nevoie daca vreau sa-mi deschid un pfa cu: reparare si inlocuire componente defecte, vanzarea de calculatoare, laptop-uri si AiO-uri dar si curatarea echipamentelor, chiar si televizoarelor, boxelor etc...

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Nu găsești un cod CAEN care să le cuprindă pe toate.
Când înființezi firma, alegi un domeniu principal de activitate, de exemplu 9511 - Repararea calculatoarelor si a echipamentelor periferice, apoi poți activa și alte domenii, cum ar fi 9521 - Repararea aparatelor electronice, de uz casnic și/sau 4779 - Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine, care include comertul cu amanuntul al altor bunuri second-hand