| karishaa a întrebat:

Ce e o "adresă de expediţie-Billing Address "? Si daca se poate si un exemplu, va rog! happy Fundaaa!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adresă de expediţie- e un lucru
Billing Address e alt lucru.

adresa de expeditie e adresa unde ti se livreaza ce ai comandat

Billing Address e adresa pe care se emite factura, de obicei adresa din buletin sau adresa sediului social al firmei daca e vorba de o persoana juridica.

spre exemplu tu comanzi ce, pe factura vrei sa fie trecuta adresa din buletin dar coletul vrei sa iti fie expediat la serviciu

3 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Daca platesti cu card de credit (nu debit), e adresa la care se trimite factura. E un pic mai complicat, dar asta e pe scurt.

| karishaa explică (pentru trusk):

Ce fel de adresa? de mail, de pe C.I., una aleasa de mine?

| trusk a răspuns:

Adresa de locuinta