| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Ce fel de cont bancar am nevoie sa imi fac pentru a primi salariu pe el?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie de un cont curent si este bine sa ai un card de debit atasat contului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un cont curent

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un cont curent.
Dar interesează-te la tine la serviciu la ce bancă are firma ta contul, ca să nu creezi probleme suplimentare contabilei.

| anonimg a răspuns:

Nici nu ai nevoie sa iti pui multe intrebari. La banca le spui ce vrei sa faci. Nu doar ca ti se va spune de ce ai nevoie, dar te vor si ajuta.

| Iote a răspuns:

Doar un cont curent.
Daca ai deja un cont, il dai pe ala. Chiar si depozit daca ai, ai la el un cont curent atasat. Daca nu, spui la Banca pentru ce ai nevoie, ca stiu ei mai bine ce iti trebuie. Asta le e meseria.