| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut recent un cont alertpay si am adaugat un cont bancar. Nu am reusit sa-l verific si nu am inteles cum trebuie sa procedez. Pentru a verifica contul e nevoie de un depozit de minim 155 de lei dupa care voi primi peste 4-5 zile un cod de confirmare? Daca cineva imi poate explica procesul de verificare a contului bancar pas cu pas pentru a putea depune fonduri il rog sa ma ajute!

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Codul de verificare il poti obtine de la banca, telefonic, personal de la ghiseul bancii sau din extrasul de cont.Acest lucru il poti face numai dupa ce ai facut o tranzactie minima de 2 euro pentru a se putea genera acel cod de verificare.Suma minima pentru a fi functional contul este de cativa euro (maxim 5).

| Gabi255 a răspuns (pentru ASIGURATORUL):

Deci dupa ce am adaugat contul bancar dau la deposits si fac un deposit de minim 2 euro iar dupa aceea imi va veni codul de verificare?

| yon3l a răspuns:

Nu nu ai inteles tu a trebui sa ai in acel cont bancar pe care l-ai introdus in contul alertpay pentru a putea erifica contul alertpay suma de minim 155 roni pentru a fi depusa in contul alertpay iar dupa ce ei face acea tranzactie cei de la alertpay iti vor trimite un cod pe care il ei putea gasi la extrasul de cont sau la ghiseu sau suni la banca respectiva sa til dea.

| RazvyCrazV a răspuns:

Nu neaparat