| hagi14 a întrebat:

Ce idei de afaceri ar putea fi demarate intr-o asemenea situatie speciala de criza.
Adica acum sunt multi someri, altii sunt stransi cu usa de banci, oamenii sunt tot mai atenti pe ce cheltuie banii, in asemenea conditii ce afaceri s-ar putea demara.

Eu ma gandesc ca ar merge acele afaceri care i-ar ajuta pe oameni sa economiseasca (ma gandesc aici la second-hand, alimente accesibile, produse si servicii ieftine in general) sau la servicii care i-ar ajuta chiar sa castige niste bani (cursuri de specializare, recrutare forta de munca sau chiar case de amanet).

Voi ce credeti, daca ar fi sa trebuiasca sa incepeti o afacere in aceasta perioada, spre ce v-ati orienta?
Fara situri de mlm si alte chestii legate de internet!

2 răspunsuri:
| boker a răspuns:

Fiind criza se cauta randament maxim din tot ceea ce se cumpara, produs sau serviciu, nu trebuie neaparat sa fie cel mai ieftin dar sa aduca alte avantaje fara de ceea ce ofera concurenta. Incearca si www.ereb.ro poate te ajuta cu niste idei noi de afaceri

| byggysor a răspuns:

Popa Silviu Mihai
Membru business Lyoness

Lyoness - Brosura + pliant inscriere gratuita.pdf
· Lyoness - Business Info 1- Doar pentru consumatori
de zi cu zi.pps
· Lyoness - Business Info 2 - Pentru cei ce doresc
mai mult
· mult mai mult.pps
· Lyoness - prezentare bani inapoi la fiecare
cumparatura.pdf
· Lyoness - Prezentare video fenomen.avi
· Lyoness - seminar bani inapoi la fiecare
cumparatura.pdf

http://dl.transfer.ro/Lyoness-transfer_RO-04apr-56ff9f.rar