| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna mai exact acel "sa ai venituri permanente"? Daca esti proaspat intrat in piata muncii (practic, de cateva zile) poti apela pentru un credit de nevoi personale sau ai nevoie de ceva vechime?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna sa obtii venit in fiecare luna, din salariu, pensie, etc, previzibil ca-l vei obtine pe o perioada de timp viitoare, cel putin egala cu perioada de restituire a creditului.
Fiecare banca solicita o anumita vechime a veniturilor, de regula 3-6 luni si nu acorda credit fara indeplinirea acestei conditii.
Va trebui sa astepti pana faci cel putin 3 luni vechime.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general bancile iti ofera credit daca ai macar 3 luni vechime la actualul loc de munca