| Sirenita27 a întrebat:

imi poate spune cineva ce inseamna hostess?

3 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Ufff... deci:

1. inseamna (in engleza) o femeie care este gazda unei petreceri. (sensul de baza)
2. prin extensie a devenit gazda feminina a unui eveniment, restaurant, avion etc.

Printre obligatiile unei "hostess" intra: asigurarea confortului clientilor si calitatii serviciilor prestate de firma angajatoare, Servirea clientilor, prezentarea produselor si etc.

Detaliile le poti afla din fisa postului pentru ca fiecare companie o sa ceara altceva cu siguranta.

Have Fun

| WOLF9 a răspuns:

Hostess este un termen specific in modelling mai ales la noi.Inseamna gazda intraducere si trebuie sa faci exact ceea ce ar face o gazda in casa ei de exemplu.Tu iei prima contact cu clientii si tot tu te desparti ultima de ei. sper ca a fost de ajutor

| Sirenita27 explică:

Va multumesc