| enya_2479 a întrebat:

Ce investiti s-au facut in Romania si credeti ca au avut un adevarat succes? Investitia in fabria de magiun si rachiuri care acum s-a transformat in Fabrica de magiun de la Topoloveni care fabrica magiunul cu acelasi nume, este de succes dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

S-au facut multe investitii in Romania si majoritatea au avut un real succes. Fabrica de magiun de la Topoloveni am impresia ca e cu capital romanesc, dar investitiile majore din Romania s-au realizat cu capital strain.
Atata timp cat e profitabila (si momentan e) putem spune despre investitia in fabrica de magiun de la Topoloveni ca e un succes happy
Alte investitii straine directe: mall-urile din toate orasele tarii, fabrica Nokia de la Jucu, fabrica Hirschmann Automotive de la Tg. Mures, fabrica Zeelandia de la Iasi, fabrica Procter & Gamble de la Urlati etc...

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da, este un succes într-un anume sens! în sensul că, magiunul de Topoloveni, este singurul produs românesc care fost recunoscut pe plan european. Certificarea europeană este o garanţie a calităţii care apără numele şi reţeta produsului ca fiind de origine controlată şi presupune că nimeni nu va putea face magiun de Topoloveni, în afară de producătorul atestat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia (Logan) de la Pitesti;-D
sunt fan!

Răspuns utilizator avertizat