| David0700 a întrebat:

Ce locuri de munca se pot găsi in Suceava de la 15 ani. Dacă nu, măcar de la 16…îmi puteti da va rog niște idei?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea exista inca locuri de munca pentru copii de 15 ani.

Legal este posibil numai cu acordul scris al ambilor parinti si asta pe la gradinile de zarzavat, la camp in agricultura, la stransul gunoialeor din parcuri samd.

| Konstantinos99 a răspuns:

Ospatar, operator vanzari prin mol sau oras, poti lucra la glovhirodar nu recomand

| David002 a răspuns (pentru Konstantinos99):

Ce consta in a fi operator vânzări?

| Konstantinos99 a răspuns (pentru David002):

Sa realizezi vanzari de orice natura, efectiv comerciant, de obicei la varsta ta nu la casierie dar sa recomanzi si sa ajuti clienti sa isi gasesca produsele dorite. La 16 ani, mai ai putin de asteptat, sa ai grija de banii ce ii castigi si sufletul tau :sa fi corect si sa ii investesti corect!

| produse22snep a răspuns:

Eu am 14 ani și lucrez la compania Snep, online, promovez produse atât în online cât și cunoștințelor, prietenilor etc.
Beneficiile sunt multe..lucrezi cat și cum vrei, nu ai un șef, lucrezi din confortul casei tale și banii primești în funcție de implicatia ta. Dacă dorești mai multe detalii te aștept pe Instagram (sorinaaa.snep).

| Adyyy2008 a răspuns:

Market gen profi cu acordul parintilor
Ospatar sau altceva