| Elvis_Elvisone_2000 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti ce locuri de munca se pot gasi pentru copi intre 14-16 ani. FUNDA

Răspuns Câştigător
| TheLovelyGhost a răspuns:

Distrinuitor pliante, promoter, vanzator toneta de inghetata, distribuitor ziare

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diverse produse in schimbul unui comision. Daca esti interesat lasa-mi un mesaj.

| Elvis_Elvisone_2000 explică (pentru IsabelaIssa):

Da sunt interesat despre ce e vorba?

| Loora a răspuns:

Cam greu sa iti gasesti de lucru la varsta ta. Este greu si pentru cei cu studii superioare. Te sfatuiesc sa iti termini liceul si apoi un curs sau o postliceala. Apoi poti sa vorbesti de lucru. happy

| Tarciuc_Viorel_1986 a răspuns:

In primul rand legea nu iti da voie da munceste decat abia de la 16 ani ( si atunci cu cateva conditii) daca vrei neaparat sa faci rost de niste bani, poti incerca, asa cum a spus si Adelinda, promoter, sau cu pliante. Totusi, nimeni nu are voie sa te angajeze pe baza de contract daca nu ai 16 ani impliniti