| anonim_4396 a întrebat:

Ce model de business ar trebui sa adopte industria presei din Romania pentru a putea supravietui crizei?

4 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Modelul american, adica sa se bazeze din ce in ce mai mult si pe editiile on-line.

| canarita a răspuns:

Raspunsuri manageriale inteligente nu se obtin gratis, pe net...consultanta in domeniu ar fi o idee... dar costa. Trebuie facut un istoric al crizelor mondiale, de vazut ce metode s-au aplicat, de analizat factorii de influenta...sunt atatea de facut, ideile destepte cer sacrificii, timp si bani

| Brigitta a răspuns:

Presa oricum a supravietui la noi in tara. Pentru ca mai toata presa e de scandal.
Cele serioase sa treaca on-line.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
De presa, crezi ca ne intereseaza?
La cat stiu sa se amestece in viata omului, nu intra ei in criza, indiferent de situatia financiara care ne acapareaza tot mai mult!
Ziaristii nu sunt prietenii mei.
Pa, pa.