| CuTup3u a întrebat:

Ce parere aveti de anunturile postate pe olx: "caut muncitori in straintate" este 100% sigur acel contract, sau e vrajeala? chiar e cum zic aia in anunt?
As vrea sa plec in straintate si nu stiu de unde sa incep, nu stiu pe nimeni... am un prieten care vrea sa vina cu mine si nu suntem siguri daca se merita sa contactam persoanele de pe olx, astept sfatul dumneavostra, sfatul tau conteaza mult!

Multumesc!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Exista unele anunturi care chiar sunt reale, si unele care sunt inselatori.
Trebuie sa fii atent ce alegi, uni percep diferite comisioane taxe, le platesti dar nu primesti nimic in schimb, ramai si cu bani luati si fara acel job, incearca mai bine la agenti specializate, care sunt recomandate de alte persoane.

| CuTup3u explică (pentru OldSoul):

Cum ar fi? ce fel de agentii? Pe judetu Gorj ma intereseaza.

| OldSoul a răspuns (pentru CuTup3u):

Aici nu pot sa te ajut, nu sunt din Gorj, dar exista diferite agenti care se ocupa cu asa ceva, mai mult ca probabil sunt si in Gorj.