| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de jobul part time "Operator flexibil" e escrocherie? Sau e pe bune? Mi-e frica pentru ca atunci cand m-am inscris mi-a cerut poza cu buletinul. Adica va dati seama cnpul... Inca nu stiu daca e sau nu manevra, dar a mai lucrat cineva?

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Angajatorul trebuie sa incheie cu angajatul un contract de munca.
Din salarul brut pe care-l da angajatului, trebuie sa plateasca asigurare de sanatate si fondul de pensie. Ambele sunt nominale si asiguratul (tu) vei fi identificat dupa CNP.
Daca nu au CNP-ul, nu-ti pot plati asigurarile si tu nu poti profita de ele.
Deci, CNP-ul este obligatoriu sa fie mentionat si folosit.

| Raluka0001 a răspuns (pentru Bula):

E doar in cazul unui serviciu fizic. asta ce spui tu nu?

| Bula a răspuns (pentru Raluka0001):

In cazul oricarui contract de munca.

| Violleta2022 a răspuns:

Operator flexibil pe telefon? Cumva videochat?

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns:

Salut,te ai mai inscris? chiar as vrea si eu enorm si nu stiu daca este adevarat
raspunde mi te rog

| CristinaCr15 a răspuns (pentru Eduaardfwcfsgwbsb):

Nu te baga acolo. E teapa totala, am încercat eu.

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns:

Lucrez de ceva timp, dar sa stii ca nu merita
o zii trebuie sa inveti toata ziua chestia aia ca sa treci alea 50 de mesaje
am picat o luna incontinuu

| Raluka0001 a răspuns:

Am uitat sa specific ca nu e fizica aceasta munca, lucrez de pe telefon.

| nicolnico23 a răspuns:

Draga mea, eu lucrez acolo si nu este nicio escrocherie. Oriunde ai aplica pentru un job ti se va cere buletinul, este procedura normala la orice job! Nu ai de ce sa te ingrijorezi, iti urez succes!

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Mersi mult pai si pentru un incepator cat este aceea plata saptamanala?

| nicolnico23 a răspuns (pentru Raluka0001):

Poti face banuti in functie de cat timp lucrezi, iti va explica formatorul!

| nicolnico23 a răspuns (pentru Raluka0001):

Aproo, o lamurire extrem de importanta, nu este videochat! Daca nu ai apucat sa te inscrii, poti folosi acest link: https://operator-flexibil.com? ref=RO101120

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Te rog da mi Instagram, Facebook, ceva, sa te intreb mai multe

| nicolnico23 a răspuns (pentru Raluka0001):

Imi pare rau nu am Instagram, dar daca intr-adevar vrei sa muncesti si sa faci bani ti-am dat informatiile de care ai nevoie si toate neclaritatile le poti discuta atunci cand primesti lectiile, eu nu am timp pentru ca lucrez!

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Nicol, si tu castigi daca lucrezi foarte mult, imi spui si mie te rog?!

| nicolnico23 a răspuns (pentru Raluka0001):

Da, se castiga foarte bine!

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Si cat? Asta vreau sa stiu, si atat

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns (pentru nicolnico23):

Si cat castigi?

| blacksheep2001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Care a fost experiența ta pe site, sunt si eu chater dar vreau sa stiu daca merita si pana la ce salariu ai ajuns.