| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de monedele virtuale?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca in 99% din cazuri, raman doar virtuale.
Exceptie facand bitcoinul, care este inregistrat oficial si legal.

| JicaContra a răspuns:

TEAPA!
bitcoin-ul de exemplu a fost exploatat de unii care stiu sa dea lovituri la bursa, si care au profitat la greu ca nu e reglementat in nici un fel vanzarea/cumparararea, asa ca teapa a sunat asa, au cumparat cantitati maricele, periodic, asa ca pretul bitcoinului a crescut de la in jur de 1000$ la inceputul anului pana la vreo 19mii $ la sfarsitul anunlui, APOI AU VANDUT TOT, TOT si pretul a facut crash, insa ei s-au imbogatit