| Melanyxyz a întrebat:

voi ce parere aveti de boala prescurtarii cuvintelor in conversatiile virtuale, adica da bine sa scrii in halul ala? happy

Răspuns Câştigător
| Mirela77 a răspuns:

De mine nu s-a prins si nu suport prescurtarile exagerate. Cred ca am alergie la ele.:-)

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde unde! Pe messenger mai merge, dar pe site-uri/forumuri nu prea! Fiecare scrie cum vrea, nu e nimeni obligat sa citeasca daca un anumit individ foloseste prescurtari.Normal nu da bine, dar am vazut ca majoritatea folosesc prescurtari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru unii dă bine, iar pentru alţii e doar o obişnuinţă pe care o preiau fără să vrea de la cei cu care poartă o converstaţie online. După părerea mea, e foarte grav că unii oameni folosesc un asemenea mod de a scrie, gravitatea văzându-se mai târziu în examene, bacalaureate, cv-uri şi eu mai ştiu ce documente în care după cum vedem mai nou, mulţi se fac de râs pentru că nu ştiu să scrie corect.