| ALEXICAmarketing a întrebat:

Ce parere aveti de vanzarea de plante medicinale intr-o zona circulata?
Ce marja de profit se poate face?

9 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Depinde si ce cine este circulata. Important e sa tintesti "publicul" tau laughing
Degeaba trec 1000 de persoane pe langa tine daca nu au nevoie sau nu sunt doritori de asa ceva si nimeni nu cumpara...la fel de bine, poti sa ai 100 de oameni ca "trafic" si sa fie interesati de medicina alternativa si sunt setati pe asta, vor cumpara totilaughing
Ai vazut probabil ca sunt unii atat de fanatici incat cred ca si cancerul il poti vindeca cu ceailaughing
pe aia si altii in cercul ala sa ii tintesti si faci profit! big grin

| ALEXICAmarketing explică (pentru ibaal):

Inainte sa incepi o afacere se face si mult spionaj?
Se poate afla inf de la cei care au avut de-a face cu acest tip de comert.

| laSoledad a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Ceea ce numesti tu spionaj se numeste cercetare de piata pentru a afla segmentul tinta de clienti pentru viitoarea firma si comportamentul lor de consum.

| ALEXICAmarketing explică (pentru laSoledad):

Nu este vorba doar de cercetare de piata.
Eu am activat multe firme in Bucuresti si cam se spionau.Chiar si eu mai dadeam inf din interior.
In toate domeniile se intampla asta.

| laSoledad a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

E adevarat si asta, se intampla si la case mai mari.

| ALEXICAmarketing explică (pentru laSoledad):

Si in industria funerară se practică spionajul economic?

| laSoledad a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Hehe, industria aia nu moare niciodata!

| ALEXICAmarketing explică (pentru laSoledad):

Cunosc pe cineva care a falimentat?
Daca nu iti vine nici un mort la sicriu inchizi afacerea.
Cum vine mortul in sicriu? Marketing eficient (costă).

| blzer a răspuns:

Salut.

Majoritate oamenilor din ziua de astăzi cumpară tot ce le iese în cale, mai ales plante medicinale.

Deci da, văd un procent bun de câștig în această zonă.

Succes.