| benga94 a întrebat:

Ce parere aveti despre anumite firme care fac plecari in strainatate la munca!? Din cite stiu eu sunt unele care iti trag teapa sunt unele chiar bune! Am gasit o firma din timisoara care face plecari in germania sau austria calificati sau necalificati vorbitori sau nu de limba germana depinde de domeniul care vrei sa gasesti, si cica nu se da nici un ban la firma decit din primul salariu iti retrage 150 de euro si trebuie sa faci un dosar de 6 milioane in tara cu analize si alte treburi dar nu dai nimic la ei decit trebuie semnatura si actele! Ce spuneti e fantoma sau nu? eu zic ca nu e ca nu s-ar alege cu nimic decat cu actele mele!

2 răspunsuri:
| ana233 a răspuns:

Pai draga mea, semnatura ta arata ca esti de acord cu ce-ti vor face ei. Multe cazuri din astea s-au intamplat.

| Haidi a răspuns (pentru ana233):

Mam interesat si eu de firma asta la ispectoratul teritorial de munca Timis, si la anumite persoane care au plecat cu aceasta firma, si e in regula cu ea.