| Amelia123Amelia123 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de translator a limbilor engleza-franceza si facultatea de psiholog?

Răspuns Câştigător
| Biggiesan a răspuns:

Mai bine înveți limbi rare, sunt mult mai căutate pe piața muncii. Engleză și franceză știu mulți. Puțini știu însă olandeză, norvegiană, suedeză, daneză, finlandeză, japoneză etc. Te sfătuiesc să păstrezi psihologia ca pasiune dar nu ți-aș recomanda să te apuci de facultate, e greu să pătrunzi pe piața muncii. Mai bine te orientezi către o informatică ceva. Sau mai bine înveți marketing și administrarea afacerilor.