| Helena08 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Limbi Moderne Aplicate(franceza-engleza)? Referitor la perspectivele de angajare dupa finalizare si salariu.

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

In ziua de azi degeaba ai o facultate, ca tot fara serviciu ramai. Dar in perspectiva, da, este ok!winking

| maria6 a răspuns:

In general, absolventii devin traducatori, dar pot fi si profesori, daca urmeaza in timpul facultatii cursurile de psihologie, pedagogie, metodica, practica pedagogica. Salariile sunt mici, mai ales la inceput. Daca devii traducator autorizat, poti castiga in functie de numarul de pagini traduse.