| PenséeArtistiqueღ a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Limbi Moderne Aplicate(engleza-franceza)? Se castiga bine ca translator?

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Depinde poti face dosarul sa iti iei autorizatia si sa stai cu ea in buzunar, trebuie sa te angajezi mai intai la o firma sa capeti experienta si dupa poti ajunge sa castigi foarte bine

| ASIGURATORUL a răspuns:

Bravo! Este bine ca te gandesti la aceasta facultate.Alaturi de Medicina, Dreptul si Farmacia, personal le consider printre facultatile de viitor.Se castiga suficient, numai daca te gandesti ca poti obtine 5-6 colaborari la diverse firme de traduceri.Mult, mult succes!

| elasexygagica a răspuns:

Alege niste limbi mai ciudate gen chineza, daneza, norvegiana, franceza si engleza o stie si prostu strazii si ciobanu...

| MasterIT a răspuns:

Am auzit ca se castiga ceva si acolo.