| Tobessjd a întrebat:

Ce părere aveți despre marketagent(site)? Poți să-ți iei țeapa sau ceva? Chiar se câștigă bani?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Se pot castiga bani, dar ai toate sansele sa nu primesti atatia cat sa-ti acoperi costul curentului consumat de calculator.

| RAY a răspuns:

Poti incerca, dar sa nu ai asteptari mari, la inceput vei castiga mai putin apoi mai mult, eu uni am vazut ca se plateste https://www.surveycool.com/marketagent-review/

e o firma din Austria Good
Pays out promptly via Paypal
Simple registration process
Sign-up and refer-a-friend bonus both add up
Bad
Cannot cash out sign-up bonus till you take one survey
A limited number of surveys
Not open to people from every country
Takes time to get enough surveys to be worth using the site
Verdict – [Legit]
Overall, it can be said that MarketAgent is a legitimate survey website that has some kinks to work out in terms of having a higher volume of paid surveys available to those that join their panels. While the site is easy to use, it can be frustrating to never be able to take enough surveys to make doing so worth your while.

If, however, you have a lot of patience for survey sites and will take a dollar wherever you can get it, signing up for this site is worth it because you get a sign-up bonus just for doing so. Cashing out is easy and can be done as often as you like once you take at least one survey.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Compania are sediul în Austria și lucrează în primul rând la sondaje care afectează pe cei care trăiesc în Europa și în țările vorbitoare de limbă engleză din întreaga lume. Din nefericire, aceasta înseamnă că cei care trăiesc în alte țări nu mai pot finaliza sondajele.

Anchetele pe care le au sunt de o mare varietate. Primești un bonus doar pentru a te înscrie, dar nu poți să-l plătești până nu termini cel puțin un sondaj cu ei. Acest lucru le face posibilă întotdeauna să aibă oameni care se înscriu și sunt gata să completeze sondaje, ceea ce reprezintă o bună tactică de afaceri.

Priviți prima pagină pe site
Site-ul în sine este destul de ocupat, dar este destul de ușor pentru un respondent de sondaj să navigheze. Deși puteți primi e-mailuri care vă invită să participați la sondaje specifice, este ușor să căutați toate anchetele disponibile pe platforma MarketAgent.

Înscrierea și utilizarea site-ului - Legit sau înșelătorie?
Un dezavantaj important pe care ar trebui să îl cunoașteți înainte de a încerca să vă înregistrați este că nu toate țările sunt acceptate pentru înregistrare. În schimb, țara dvs. trebuie să fie inclusă în următoarele pentru a putea crea și utiliza un cont pe MarketAgent: Albania, Australia, Belarus, Belgia, Bosnia și Herțegovina, Bulgaria, Canada, Croația, Republica Cehă, Franța, Germania, Grecia, Ungaria, Irlanda, Italia, Mexic, Muntenegru, Olanda, Noua Zeelandă, Norvegia, Polonia, România, Rusia, Serbia, Slovacia, Slovenia, Spania, Elveția, Turcia, Marea Britanie, Statele Unite

Dacă țara dvs. nu este găsită în lista de mai sus, nu vă deranjați să încercați să înregistrați un cont, deoarece puteți pierde puțin timp înainte de a afla că nu sunteți eligibil pentru anchetele care se desfășoară pe MarketAgent. În schimb, uitați-vă în altă parte.

Încercați acest lucru, dacă nu sunteți eligibil pentru MarketAgent.

Swagbucks Revizuirea 2017: Câștiga cărți cadou? (Aprilie 2018)
Pentru cei care se pot înregistra pe MarketAgent, procesul de înregistrare este simplu și foarte asemănător cu alte site-uri de anchetă. Veți completa informațiile de bază pentru a vă înregistra și apoi puteți completa mai târziu informații detaliate despre profil pentru a îmbunătăți tipurile de sondaje sugerate pentru dvs.

Există peste 1.000 de sondaje găzduite anual de MarketAgent. Având în vedere că site-ul pretinde că are mai mult de 650 de membri noi în fiecare zi și peste un milion de membri în total, acest lucru nu este suficient de anchete anuale pentru a ține pasul cu cererea celor care doresc să facă niște bani din anchete. În timp ce clienții lor sunt probabil mulțumiți de studii complete, participanții caută mai mult.

Odată ce un membru, există câteva modalități diferite de a acumula puncte și recompense pe MarketAgent, inclusiv următoarele metode:

Înscrieți bonusul
Trimiteți un bonus prieten
Studii online
Anchete mobile
Completând oricare dintre cele de mai sus, contul dvs. va fi creditat cu puncte. Pentru a vă recupera punctele, trebuie să știți că 100 de puncte bonus sunt echivalente cu 1, 20 $. Aceste fonduri pot fi trimise prin PayPal, donate pentru caritate sau folosite pentru a intra în tombolele disponibile pe site.

Cât timp vă va lua pentru a obține suficienți bani pentru a face să merite să câștigați bani? Acest lucru va depinde de anchetele pe care le luați.

Cele mai multe sondaje pe site variază de la 20 la 250 de puncte pe sondaj. Veți avea mai multe șanse să găsiți sondaje în partea inferioară a intervalului respectiv, dar poate fi disponibilă și sondajul ocazional mai mare. Totuși, mulți oameni au greu să găsească suficiente sondaje pentru a face site-ul merită pentru ei.

În cele din urmă, puteți să vă retrageți bonusul de înscriere numai după ce ați realizat un singur studiu cu site-ul. Pentru unii oameni, calificarea pentru un sondaj a durat câteva luni, însă toți cei care au făcut acest lucru au primit plata în mod prompt.

Puteți câștiga mai mult de la efectuarea de sondaje online...

Cele mai bune site-uri de cercetare; Top 20 site-uri cu studii plătite cu legitimații revizuite în 2018
Rapoartele utilizatorilor
Cele mai mari două reclamații pe care le au utilizatorii despre MarketAgent sunt numărul limitat de sondaje disponibile și restricțiile aplicate de țări.

Întrucât MarketAgent lucrează într-o zonă restricționată cu clienții lor, ei au restricționat de asemenea și ce țări pot răspunde. În timp ce acest lucru are sens din perspectiva lor de afaceri, poate fi frustrant pentru cei care doresc să adere la mai multe site-uri de anchetă, dar nu pot, datorită locului în care locuiesc.

O altă problemă cu MarketAgent este cât de puține sondaje au la dispoziție săptămânal. Logarea în site adesea lasă utilizatorii să se simtă ca și cum și-au pierdut timpul, pentru că există puține sondaje disponibile pentru aceștia. Din această cauză, mulți utilizatori nu mai văd deloc conectarea.

Ce gândim noi
Acesta este un site de încredere care nu va permite multe oportunități de anchetă, dar va plăti pentru cele pe care le luați.

Bun
Se plătește imediat prin Paypal
Proces simplu de înregistrare
Bonusul de înscriere și bonusul referitor la un prieten se adaugă
Rău
Nu puteți retrage bonusul de înscriere până când nu faceți un studiu
Un număr limitat de sondaje
Nu este deschisă persoanelor din toate țările
Este nevoie de timp pentru a obține suficiente sondaje pentru a merita să utilizați site-ul
Verdict - [Legit]
În ansamblu, se poate spune că MarketAgent este un site legiuitor de sondaj, care are unele îndoieli pentru a lucra în termeni de a avea un volum mai mare de plătit

sondaje disponibile pentru cei care se alăture grupurilor lor. În timp ce site-ul este ușor de utilizat, poate fi frustrant să nu puteți lua niciodată suficiente sondaje pentru a face acest lucru merită.

Dacă, totuși, aveți multă răbdare pentru site-urile de anchetă și veți lua un dolar ori de câte ori îl puteți obține, înscrierea la acest site merită, deoarece primiți un bonus de înscriere doar pentru a face acest lucru. Renuntarea este usoara si poate fi facuta ori de cate ori iti doresti odata ce ai facut cel putin un sondaj.