| AlexIm123 a întrebat:

Salut tuturor
Ce părere aveți despre site ul sondajeledecomparatie.ro?
E adevărat că poți face bani de pe acest site sau este doar țeapă? Mulțumesc, ofer fundita!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nici un ban pe asemenea sondaje, astea sunt capcane mascate, ca sa iti colecteze datele personale si apoi sa le foloseasca in scopuri frauduloase.

| danuker a răspuns:

Am apăsat pe "Condiții de utilizare" sub pagină.

"DETALII DE CONTACT
Detaliile noastre de contact sunt urmatoarele:
MVF GLOBAL Ltd
Ryland House
24a Ryland Road
London
NW5 3EH"

E o firmă din Marea Britanie. Dacă ei nu te plătesc, singurul recurs pe care îl ai e să îi dai în judecată acolo. E rezonabil să faci asta?

Citez din termenii lor:

"Curtile engleze vor avea jurisdictie exclusiva asupra oricarei afirmatie ce ia nastere prin, sau are legatura cu, o vizita pe site-ul nostru (desi ne rezervam dreptul de a lua actiune in instanta impotriva dumneavoastra pentru incalcarea acestor conditii in tara dumneavoastra de rezidenta sau in orice alta tara relevanta). "

Dar nu văd de ce nu ai putea încerca. Încerci câteva sondaje, și vezi dacă chiar plătesc.