| BogdanEminovici a întrebat:

Ce părere aveți despre cei care își cumpără haine de la second-hand?

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiu pe cineva care si-a luat incaltaminte sh si a facut ciuperci la unghii. chestiile astea cu hainele si incaltamintea sh merge pentru aia nevoiasi gen africani sau unde mai duc ajutoare umanitare. Orice om care lucreaza isi permite o haina noua, indiferent de salariu. De fel in cazul meu imi cumpar haine noi de la superdry nu sant ieftine deloc dar ma duce 5 ani lejer calitatea lor. au material bun bumbac cum trebuie

| RAY a răspuns:

O dată se făceau haine in România, acum purtam hainele străinilor,atat de frumos a evoluat Romania,gunoiul ue,le purtam hainele,le mancam mancarea, suntem spionati peste tot prin aplicatile lor,ne rupem spatele la capsuni,sparanghel, si nimanui nu ii pasa de asta,romani sunt morti,lasi,indiferenti, nepasatori, eu unu am luat tepe multe prin SH haine nu sunt sh si facute pentru a treia lume, tot ce vezi imitati prin piete e de calitate zero, cat despre haine SH astia nici nu le spala, te mai si infectezi, aduna cumpara ceva de calitate de la producator si hervis si cloppenburg vine cu licenta dar de calitate proasta, nu cumpara multe omule si doar cat ai sa te muti in alta casa in hainele de pe tine, asa si cu adidasi de la turci, 150 ron si in 5 zile praf, ce recomand ar fi de la intersport am niste adidasi pentru sala sunt ok si de la hervis am purtat treningul vreo 3 ani, desi ma ingrasaeam mult si nu s-a rupt

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că fac economie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unele merita.
Nu ii etichetez pe cei care isi cumpara, nu mi se pare ceva jenant.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Multi fac un obicei din frecventarea lor. Își umple casa de țoale ieftine, apoi le donează că nu mai au spațiu.

| mentholinks a răspuns:

Da chiar nu mai pot oamenii sa faca nimic ca trebuie astia ca tine sa-si faca o parere despre ei. Du-te frate si incearca sa faci ceva cu viata ta.

| BogdanEminovici explică (pentru mentholinks):

Eu nu mi-am dat cu părerea despre cei care cumpără din second-hand, eu am cerut păreri despre cei care cumpără din second-hand.
Există o mare diferență între a cere părerea cuiva și ați da cu părerea.

"Da chiar nu mai pot oamenii sa faca nimic ca trebuie astia ca tine sa-si faca o parere despre ei. Du-te frate si incearca sa faci ceva cu viata ta."

Cum adică ăștia ca mine?
Dacă mă uit în întrebările tale nici tu nu ești prea perfect.
Am o întrebare:Tu faci ceva cu viața ta frate?

| mentholinks a răspuns (pentru BogdanEminovici):

Pai tu incurajezi oamenii sa-si dea cu parerea, sa judece. Asta nu e bine.

| Dismally a răspuns:

Nici o parere, iti cumperi haine de unde vrei. Eu imi cumpar noi la preturi decente, daca stii unde sa cauti gasesti si oferte bune.

| gemeni6226 a răspuns:

De multe ori calitatea hainelor ma refer la materialul din care sunt facute sunt cu mult superioarecelor din magazine ca sa nu mai vorbim de faptul ca daca vizitez des second hand gasesc si produse de firma-parerea mea-de cand au aparut in Romania second handurile sunt o mare fana a acestora si chiar daca nu cumpar mereu ceva dar e o placere sa merg sa caut e un fel de distractie pentru mine si de multe ori am gasit si lucruri ce m-au bucurat foarte mult.

| Nirvanaaa a răspuns:

Cu încălțămintea e un joc riscant, dar cu hainele e ok treaba. Oamenii pur și simplu caută soluții mai ieftine, nu pot avea vreo părere proasta.

| floresdemayo a răspuns (pentru Nirvanaaa):

"Cu încălțămintea e un joc riscant"

Și cu lenjeria intimă, la fel. happy

| Nirvanaaa a răspuns (pentru floresdemayo):

Corect. Nu pot sa nu fiu de acord happy.

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

Sunt acum chiloti negri care imita un negru

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Cum arată, la ce model te referi?
Ți-ai achizitionat asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru floresdemayo):

E pentru fete

| floresdemayo a răspuns (pentru RAY):

Nu pricep la ce model de chiloței te referi.

| 1997onur a răspuns:

Nu vad ce are și unde este problema. eu mi-am cumpărat de la second-hand de atâta ori haine și adidași și tricouri și blugi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parca știi dacă hainele de pe el\ea sunt noi luate sau sh. Nu prea poți știi. Și oricum nu are importanță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio părere. Pot spune doar că poate sunt persoane mai enonome și care nu pun atât de mult preț pe haine.

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Vand haine, accesorii, pantofi, tot ce am prin dulap si in general tot ce am prin casa si nu imi mai trebuie in stare foarte buna si la preturi accesibile. Majoritatea sunt luate din mall, deci sunt de firma. Altele sunt nou-noute, nepurtate. Am si vintage. Vreau sa scap de ele cat mai repede deoarece nu mai am pic de loc in casa. Orice iti trebuie, da-mi mesaj in privat si iti trimit poze/video pe whapp sau messenger, raspund la orice detaliu. Livrez oriunde in tara. Am experienta cu clientii de 3 ani.Zi faina!

| cehos69 a răspuns:

Eu am o pereche de pantaloni scurti din piata i-am scos la 25 de lei ca ii dadea tiganca cu 32 si nu mi-e rusine,