| anonymus005249 a întrebat:

Ce produse as putea vinde online pentru a beneficia de un mic comision? De unde as putea achizitiona mai întâi, eu, acele produse și cum as putea proceda (le cumpar direct pe numele clientului, produsul ajungând direct la el, plata realizandu-se prin Transfer Bancar/PayPal; comanda ajunge mai întâi la mine etc.)?​

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Le poți achiziționa de pe Alibaba. te înțelegi cu un chinez la un preț cât mai mic, pui poze cu produsul pe site sau ce ai (daca ai) și când cineva vrea acel produs, ii spui chinezului sa trimită produsul la adresa de livrare a clientului tău
Vezi ce este în trend, ce se cumpără in zilele sau săptămânile astea. sau gândește te la ceva ce ia vrea și tu
Încearcă să faci poze cat profesoniste... Bine. pozele le iei de pe google sau de la chinez cu produsul și alegi tu unele mai bune, îți recomand "remini" e o aplicație care transformă orice poza in HD sau full HD

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"pe Alibaba. te înțelegi cu un chinez la un preț cât mai mic"

- nu te bagă nimeni in seamă dacă nu iei marfă măcar de câteva mii sau zeci de mii de eu/$.

fii realist, incepe și tu olx sau grupurile de vânzări de pe FB. În ce fel o să primești banii? aia e ULTIMA ta problemă