| leea99 a întrebat:

Ce program as putea folosi sa desenez frumos? NU accept paint sau alte tampenii

Răspuns Câştigător
| Alezuzu a răspuns:

Pai,nu prea sunt programe care sa desenezi frumos,poate doar site-uri,dar nici pe alea nu desenezi bine. Ca sa desenezi formidabil, cu talentul care il ai tu, iti trebuie o tableta grafica.

6 răspunsuri:
| pyr a răspuns:

Pentru desen nu e asa de important programul cat interfata dinte mana si pc. Mouse-ul este poate cea mai proasta interfata pentru desen; incearca cu Pressure-Sensitive Graphics Tablets sau cu Presure Pen.

| KIDoOr a răspuns:

Normal ca ai putea folosi Photoshop, dar ala e platit si destul de greu de gasit. Iti recomand un program numit Gimp 2.6, este foarte bun, usor de folosit, total gratuit si cu licenta. www.gimp.org pentru download.

| wintage a răspuns (pentru KIDoOr):

"platit"?
Tu chiar cumperi licente la asa ceva? Nu cred ca esti din Romania...

Si ca sa fiu on-topic :
Iti recomand Photoshop desi e foarte greu de desenat cu el dar daca te stii (ai nevoie de vreo 3 ani de munca zi de zi) si stii retusa poze poti face o gramada de bani.

| And4rr a răspuns (pentru KIDoOr):

Are virusi?

| KIDoOr a răspuns (pentru And4rr):

Nu. e curat, se downloadeaza de pe site-ul oficial imediat si rapid si fara nicio problema big grin, garantez eu il am instalat pe 3 pc-uri si sunt foarte bucuros cu el happy

| BuFurnica a răspuns:

Iti dau un site: incearca pe desenatori.ro