| Szabo_Norbert_1994 a întrebat:

Ce riscuri am dacă trec pe numele meu o firma deschisa în acest an, pentru a primii o autorizație și apoi sa o dau înapoi patronului?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am puternica impresie ca habar n-ai ce presupune obtinerea dreptului de proprietate asupra unei firme.
Cum s-o treci tu pe numele tau? Pentru a fi firma ta ar trebui ca actualul patron sa-ti vanda integral sau majoritar capitalul social si apoi sa faceti mentiunile in Registrul Comertului iar apoi operatiunea inversa.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca nu esti in toate mintile. Daca nu este pe numele tau nu poti obtine nimic.Este ilegal.