| UnNumeScurt a întrebat:

Ce salariu are un jandarm/pompier/politist? Ce ati sugera din astea 3? Si inca ceva, un constructor am auzit ca are salariul mare, sau ca ia banii atunci cand au de munca. Cum functioneaza cu ei? Si sunt mai bine platiti in strainatate? La ei cum se diferentiaza salariul, adica daca esti pe macara, buldozer, sau alt vehicul, castigi mai mult? Funda la cel mai complex raspuns.

1 răspuns:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Munca in constructii e platita cu 100 de lei pe zi la noi. Poate si un pic mai bine. In afara esti mult mai bine platit 8-9 euro/ora, depinde. Probabil daca ai o calificare esti platit si mai ok. Soldele lor pleaca de pe la 1700-2000 cred la subofiteri.