| oMariina a întrebat:

Ce salariu are un prof. de dans/actor/fotograf/model, o data pe luna? Funda big grin

1 răspuns:
| andrei182 a răspuns:

Probabil in functie de numarul inscrisilor. La dans nu ma stiu, dar daca n-ai cursanti ce salariu sa ai? Mori de foame. Actor? Daca nu esti bun si n-ai roluri, deci stai pe tusa pana iti da si tie un rol...e naspa, tot astepti pana iti schimbi meseria.
Fotograf castigi bine doar daca esti unul bun de la National geografic. Model? Depinde cu cati bosi te culci si cate contracte iti incheie in urma prestatilor. Vad ca te pasioneaza orice, dar in domeniul artei. Hai si tu ca mine la Arhitectura si castigi, e tot un fel de arta.
Trebuie sa ai si noroc ca altfel nu reusesti sa ai nici macar un servici indiferent in ce domeniu absolvi.Sunt multi economisti care acum sunt vanzatori in supermarket, multi se reoriennteaza sprea alte domenii, bani sa le iasa.