| DeViL101 a întrebat:

Ce spuneti de marirea alocatiilor?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un lucru bun, normal.
Imi pare rau ca n-am prins-o si eu laughing
Din aia 42 de lei, cand mi-a venit din urma pe 7-8 luni, in clasa a 12-a, mi-am tras subwoofer in masina, pe care il am si acum laughing
In alte familii se traieste din acea alocatie. Lor le-as taia-o de tot, daca fac copiii ca sa le vina alocatii. Normal banii astia sunt un ajutor pentru rechizite/haine/bani de buzunar pentru copil, nu pentru intretinerea familiei, sau mai rau, pentru bautura parintilor... As mai zice ca aia sunt alegatorii PSD-ului, dar nu vreau s-o dau in politica laughing

1 răspuns:
| Apocalipsa22 a răspuns:

In primul rand e un lucru bun pentru copii, castiga mai multi bani de buzunar.Dar pentru adulti cred ca e un dezavantaj fiindca bani acea deca nu ajung la copii ajung in infrastructura(autostrazi, poduri, cai ferate etc.)medicina etc.Eu as zice mai bine sai bage in infrastructura etc.ca copii din ziua de azi nu mai stiiu valoarea banului de loc (Îi arunca-n vant)