| Aretha a întrebat:

Ce studii trebuie pentru a fi un consultant de afaceri?
...ce profil la liceu ar fi recomandat?
dar calitati?

Răspuns Câştigător
| visatorul78 a răspuns:

Ca sa fii consultant de afaceri trebuie, in primul rand, sa ai experienta in vreun domeniu economic. Fa o facultate, invata, angajeaza-te cativa ani, munceste serios si abia apoi sa te gandesti cum sa sfatuiesti pe altul sa faca bani.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilul de la liceu nu prea conteaza, asta daca nu este un liceu care are profil economic - atunci te poti duce la economic, nu la turism spre exemplu. In primul rand iti trebuie Facultatea de Stiinte Economice/ASE si ca sa-ti mearga bine trebuie sa fii un om convingator, sa ai idei, sa ai habar de matematica administrativa etc.