| username2468 a întrebat:

Ce tipuri de afacere credeți că ar fi bune pentru începători? happy

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adică ce tip de afacere ar fi mai potrivită pentru cineva care începe, ceva de genu?

| username2468 explică (pentru sadrian46):

Da ☺

| sadrian46 a răspuns (pentru username2468):

Dacă te concentrezi, reușești.
Dar mesaj privat.

| Bizon95 a răspuns:

Faci marketing de piata la momentul in care ai bani sa incepi afacerea, si aflii ce se cauta cel mai tare la momentul respectiv

altfel, toti isi dau cu presupusul sau isi fac pizzerie/shaormerie

| TristanTzara a răspuns:

Începători la ce? Firmă de ce? Pentru ce? laughing

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru TristanTzara):

Fata asta, mi-a dat brain damage frate laughing)

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Ok...intrebarea ta o sa lase multa lume pe ganduri.Nu am inteles ce vrei sincer.Nu are sens intrebarea ta, fara suparare.Dar fii mai explicita te rog.

| username2468 explică (pentru IonutSiAtat92):

Mă refer la persoanele care își deschid propriile afaceri și sunt la început de drum

| suntserios a răspuns (pentru username2468):

Daca asa se exprima persoanele care sunt la început de drum, prevad un drum scurt

| anonim_4396 a răspuns (pentru username2468):

Pentru a-ti deschide o afacere trebuie sa stii sa faci ceva foarte bine, de la spalat vase la firme de curatenie sau crescatorie de nuci, trebuie sa cunosti acel domeniu in care vrei sa activezi, dupa aceea partea de afacere tine de un consultant in afaceri, tu stii sa faci produse facute manual, el stie sa iti faca un plan de afaceri si sa iti dea informatiile necesare pentru a o gestiona.

sa nu cazi niciodata in capcana in care cad soferii de tir, ei fiind un exemplu elocvent intalnit destul de frecvent

foarte multi soferi de tir renunta la a soferie si incep afaceri in care isi gireaza trecutul, prezentul si viitorul pentru cateva masini, merg bine afacerile catva timp iar la primul hop dau faliment, daca stii sa conduci nu inseamna ca esti si un administrator bun.

| username2468 explică (pentru IonutSiAtat92):

Să ți dau un exemplu: gen eu aș vrea să mi deschid peste câțiva ani o firmă dar nu știu de care să fie?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru username2468):

Este mai ușor sa începi o afacere în comerț cu produse neperisabile și nu foarte scumpe. De exemplu un magazin de haine, încălțăminte, jucării, covoare, vesela etc. Ai nevoie de acte, un spațiu comercial bine amplasat și frumos amenajat, un furnizor ieftin și multa reclama. Puțin probabil sa te îmbogățești din asta, dar poți avea un venit decent și poți câștiga experienta. Bineînțeles, prospectezi foarte bine piața înainte și îți faci un plan de investitii cât mai detaliat.
Mult succes!

| brokxy a răspuns (pentru suntserios):

Ce se potriveste poza ta de profil cu raspunsul pe care l-a dat laughing laughing SERIOS! LOLL

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing