| anonim_4396 a întrebat:

Ce tipuri de credite imobiliare ofera bancile?

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

E bine sa te feresti de imprumut la banca ca dracu de tamiie pentru ca ii iei cu o dobinda mica si peste 5 6 luni iti mareste rata si daca faci comentarii iti sp sa i duci inapoi daca nu ti convine si cum nu-i mai ai platesti de te usuci citiva ani buni. Dai citeva mil lunar si daca faci calcul din banii pe carei dai intr-o luna numai 20 30 ron sunt din imprumut restul sunt darile lor. EU voi spune la toti dusmanii sa nu ia de la banca ca e vai de el ...EU SUNT PATITA

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Tipurile de credite imobiliare sunt:
- pentru construcţia sau cumpărarea unei locuinţe
- pentru cumpararrea unui teren si viabilizarea acestuia
- pentru modernizarea sau extinderea locuintei
- pentru refinanţarea unui credit imobiliar deja existent.

| pepe a răspuns:

Pentru cumparea, construirea sau modernizarea unei locuinte, cu ipoteca sau garantii imobiliare, si pentru achizitionarea unui teren in vederea construirii unui imobil.

| DMV a răspuns:

Intri pe www.finzoom.ro si afli acolo mai mult decat poti de la noi. Ai chiar si un calculator de credite.