| ALEXICAmarketing a întrebat:

Ce vanzare poate face un comerciant intr-o piata de legume si fructe din Bucuresti?
Este o afacere rentabila?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă stă acolo și vinde înseamnă că își câștigă existența.

| gigite a răspuns:

Da, dar si alaturi de "mafie", care costa, costa, costa,...

| ALEXICAmarketing explică (pentru gigite):

Nu cred ca mai exista taxa de protectie pentru un amarat care vinde in piata cartofi si ceapa, astea sunt povesti din trecut.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Nu taxa de protectie, dar posibilitatea de a ajunge sa vinzi acolo... cand e plin de combinatori si producatori cam din parti. Bine, depinde de piata.

| ALEXICAmarketing explică (pentru GabiDumitrescu):

Adica ce posibilitate?
Am vazut si multe tarabe goale...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Platesti POSIBILITATEA de a ajunge acolo. Hai, poate am folosit eu un pic eronat termenul. SANSA e mai adecvat. Faptul ca vezi tarabe goale nu inseamna ca sunt libere sau ca poti sa te duci sa vinzi cartofi cu 2 RON kilul cand toti de pe linga tine vind cu 3.5.

| ALEXICAmarketing explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum adica 3, 5 lei? De ce sa dai un pret aberant cand gasesti la hipermarket sau chiar Mega la jumate din pret.
Pretul il face piata nu adm pietei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Pentru ca ai impresia ca ai cumpara ceva bio, lol. Am dat un exemplu.