| anonim_4396 a întrebat:

Cea mai bine platita meserie?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

A fi preot e cel mai bine! preotul are bani si pe timp de criza economica!laughingasa ca daca eram baiat ma faceam popa!

17 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Topitor de cadavre, o "meserie" bine plătită. Pa cuvant.

Bula
| Bula a răspuns:

Presedinte general de firma internationala, in domeniu bancar, petrolier, etc. Primeste bani cat nu-i rusine big grin

| Irina a răspuns:

Ca preot nu mai este ca inainte. am in familie si va spun sigur ca nu se castiga cine stie ce.
In vanzari se castiga cel mai bine. pe domeniul financiar.

| beba a răspuns:

Administrator de insulahee heeam vazut la tv, o jumatate de milion de dolari pentru 6 luni(parca, sau era mai mult?)

| petru a răspuns:

Pentru fiecare, dintre noi, cea mai bine retribuita meserie este aceia pe care o practicam.
insa in domeniul sportului si artelor sunt cele mai inalte varfuri ale rasplatilor. Oricare Leonardo( tablou) ete estimat la zeci de milioane de dolari. Schita lui Davinci, "Inchinarea Magilor"(Adoratia Maici Domnului) realizata in cateva zile, ar fi vanduta, in caz ca s-ar licita, la peste 50 milioane de dolari.
Deci, incercati sa-l depasiti pe Ilustrul Maestru, si in 10-20 de ani puteti cumpara sua!

| Lory_2572 a răspuns:

Cu cat esti mai priceput si mai inteligent, evident castigi mai bine.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Castigator la loto?

| alexzender a răspuns:

Nu exista sa cevahappy suntet culmealaughing pai artistului aluia cine ii cumpara operele? e logik k cineva care are mai multi bani decat el.happy sau sa castgi la loto asta e meserieconfused presedinte, administratorlaughing

| kaumi a răspuns:

Nici un cersetorbine plasat nu se poate plange.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cea mai platita meserie este cea de Prostituata...este pe primul loc in toata lumea, sincer daca eram fata o practicam pentru cativa anii ca sa pot sta linistit toata viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cea mai platita meserie este cea de Prostituata...este pe primul loc in toata lumea, sincer daca eram fata o practicam pentru cativa anii ca sa pot sta linistit toata viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cea mai platita meserie este cea de Prostituata...este pe primul loc in toata lumea, sincer daca eram fata o practicam pentru cativa anii ca sa pot sta linistit toata viata...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doctor veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slab vorb

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avocatbig grin...presupunhee hee

| adr1an0 a răspuns:

Inginer constructor specializat in CFDP (Cai ferate, drumuri si poduri). Va fi un domeniu in care va fi extraordinar de mult de lucru, mai ales ca la noi in tara toate aceste aspecte sunt la pamant, trebuie sa recunoastem... Intr-un an ajung si eu injiner cfdp

| sania a răspuns:

Cea mai bine platite sunt actoria si fotbalul.