| Andreea482 a întrebat:

Care meserie este cea mai bună plătită?

18 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice meserie este buna, cand e platita.
Altfel nu i-ar trebui nimanui.
Intrebarea ta e cam incompleta, ca meseria nu ti-o poti alege doar dupa castig. Multe job-uri bine platite iti mananca viata si te lasa fara pic de timp liber, deci banii aia iti sunt 100% inutili.
Meseriile bine platite nu prea se rezuma la 8 ore pe zi, iar unele dintre ele nu-ti mai lasa timp sau energie pentru a face nimic pe plan personal.
PS: hotia, PSD-ul, parlamentul si ce prostii s-au mai dat pe aici, sunt oportunitati de moment, nu meserii.

| Andreea482 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

În poliție, ceva militarie pe acolo cum e?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andreea482):

E platit ok, dar esti la dispozitia superiorilor, mai ceva decat in institutiile private. Asta in armata.
In politie e ceva mai bine, dar ai de-a face cu toti taranii.

| LPCTSTR a răspuns:

In domeniul IT, al medicinei, in politica si... cam atat.

| Sn4k3 a răspuns:

Chirurg - 352 000$ in medie pe an.

| gabicoo a răspuns:

Culegator de portofele.
laughing

| CleanHeart a răspuns:

It-ist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala vietii.

| Kogaion a răspuns:

Ca posibilitate de castiguri, medic, in strainatate poti castige si cateva sute de mii de euro anual.

| seularts a răspuns:

Cea la care nu ai sefi!

| Kimball a răspuns:

Parlamentar happy
Ori ce meserie este buna atat timp cât "FURI" ( Ciordesti)...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kimball):

În primul rând, aia nu-i o meserie.

| anonymous00702 a răspuns:

IT cu siguranta.

| Balonaseplutitoare a răspuns:

Medicina Politie
In medicina iti spun ca un stomatolog ( o ruda de a mea ) a luat luna aceasta peste 3 mii de euro

| DamianHîrciogul a răspuns:

Psd-ist

| Stojevich a răspuns:

Meseria de starletă p0rn0, adică actriță/actor în filme pentru adulți dar nu la noi, ci în State sau în țările Europene dezvoltate ca Elveția, Belgia, Germania, UK, de unde vedem și celebrul *Fake Taxi* și mai ales Republica Cehă, care deține recordul în topurile filmelor publicate pe internet, ca de exemplu *Czech Streets* sau *Public Agent*. În România există case de producție pentru filme xxx clandestine, despre care puțină lume știe iar acestea se află în casele unor patroni de restaurante și pensiuni, unde se practică și prostituția constra cost, dar și videochat.