| jimiciu a întrebat:

Cine are nevoie de oameni la distribuit pliante, fluturasi?

15 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ma streseaza poersoanele care vin sa-mi bage pe gat tot felul de reclame. De 100 de ori mai mult ii respect pe baietii de la spatii verzi.

| jimiciu explică (pentru IMC90):

E strict parerea ta!

| alecsalecs a răspuns:

Pai ia gandeste te daca suntem in plina campanie electorala cine ar avea nevoie?

| jimiciu explică (pentru alecsalecs):

Stiu mersi!, am incercat sa ma bag la diferite partide, din astea care au acum campani, dar peste tot era ocupat cu 2 3 saptamani inainte, deci.

| IMC90 a răspuns (pentru jimiciu):

Daca tu ai impresia ca exista cineva caruia sa-i faca placere sa-l incarci cu hartii (mai ales cand are deja bratele pline, de la cumparaturi)...

| jimiciu explică (pentru IMC90):

Ma stiu ca este enervant pentru unii si pe mine ma enervau cate uni, dar ce sa fac cand am probleme de sanatate si nu ma angazeaza nimeni la program fulltime si nici de pensionat nu ma pensioneaza ca cica domne sunt prea tanar. Ce sa fac ca sa traiesc sa fur? sau sa vand droguri, sincer? nu prea cred

| IMC90 a răspuns (pentru jimiciu):

Adevaru e ca nu prea ai ce alege in Romania. Oricum salariile sunt mizerabile peste tot.
Sofer poti incerca, daca ai carnet de conducere, experienta macar un an si problemele de sanatate iti permit sa conduci.

| jimiciu explică (pentru IMC90):

Din pacate nu am carnet, dar aveam de gand anul acesta sa dau, dar fara loc de munca aleluia.

| alecsalecs a răspuns:

Apropo tu ce varsta ai? probabil o varsta foarte minima?
incearca si tu pe la terase si intereseaza te restaurante si saloane de infrumusetare daca au nevoie de imprtit fluturasi! Spune mi ce varsta ai!?

| jimiciu explică (pentru alecsalecs):

21.am avut un job, dar l-am pierdut din cauza ca mam inbolnavit...

| alecsalecs a răspuns (pentru jimiciu):

Multi inainte am crezut ca ai 14 15 ani Dar la 21 de ani cred ca poti face mai mult daca sanatatea iti permite de exemplu sa te angajezi la un MC Donalds? decit sa stai si sa imparti fluturase pe strada.,.

| jimiciu explică (pentru alecsalecs):

Multumesc asemenea.Pai tocmai asta este problema ca nu mai pot lucra in alimentatie fiindca am lucrat la Springtime in Coplexul Auchan si m-au dat afara ca pe o masea stricata, nici macar nu m-au dat in somaj, cand au aflat ca mam inbolnavit.Si de asta cautam ceva part time de 4 ore si ceva ca numai pot lucra full tine de 8 si in ture.

| alecsalecs a răspuns (pentru jimiciu):

Off da imi pare rau pentru tine..nu stiu ce sa ti spun.dar cind vezi persoane care impart fluturasi pe strada te sfatuiesc sa te interesezi ca ai dorii sa faci si tu lucru acesta si daca te poate ..Pai dar nu aveai un contract incheiat cu iei?

| jimiciu explică (pentru alecsalecs):

Ba da, dar nu mi-au dat somaj ca lucram de 4 luni la ei.Cand i-am intrebat de ce nu imi dau somaj, miau ca cica trebuia sa lucrez de circa cel putin 6 luni ca sa imi dea. Aveam un salariu de 7 mil impozabil +bonuri de masa.

| Aezakmi a răspuns:

Salut chiar vreau sa te ajut sa faci bani stand in fata calculatorului da-mi add la skaterboy_66 si te voi ajuta eu personal sa faci bani, incearca ca se poate te astept, doresti o schimbare financiara in viata ta? doresti sa devii independent financiar in doar cateva luni? vrei sa ajungi la salarul tau stand in fata calculatorului in putin timp? poti ajunge si la mii de euro, asta depinde de tine,! LIfe Care iti ofera sansa la o viata sanatoasa, si iti ofera o mica afacere a ta unde tu esti "seful" si castigi din munca ta si din munca altora! ai biorul tau virtual an recrutii tai si asa s.a.m.d...suna frumos? asa este, daca te intereseaza sau doresti detalii adauga-ma in lista ta de prieteni pe messenger:skaterboy_66 si te voi lua sub aripa te voi invata cum sa fac bani fara nici-un leu investit